شناسه : 450
سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت 16:19 2018-9-11 16:19:20
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با انتقاد از اینکه استاندار از زمان حضورش در استان وقتی برای این ستاد مشخص نکرده است، گفت: موافق حضور گشت ارشاد هستم اما گشت ارشادی که به سراغ دانه درشت ها و سلبریتی ها برود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با انتقاد از اینکه استاندار از زمان حضورش در استان وقتی برای این ستاد مشخص نکرده است، گفت: موافق حضور گشت ارشاد هستم اما گشت ارشادی که به سراغ دانه درشت ها و سلبریتی ها برود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و آغاز هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه این ستاد در ایام محرم برنامه های ترویجی و همایشی برگزار می کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه در این ایام مردم در عزاداری ها حضور پررنگ دارند، ستاد احیا امر به معروف نیز به دنبال تقویت اهمیت هدف امام حسین(ع) و احیای آن است.

 

وی به نحوه فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: این ستاد متشکل از 18 عضو حقوقی اعم از امام جمعه، استاندار، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش، حوزه علمیه، سازمان تبلیغات، دو نفر از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و... است که همه عضو هستند و دبیری آن در ستاد انجام می شود.

 

عبداللهی نژاد به همکاری مثبت برخی نهادها اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از نهادها موضوع امر به معروف را در اولویت قرار نداده اند و یا اعتقادی به آن ندارند.

 

وی با انتقاد از اینکه هنوز نتوانسته ایم از زمان حضور مهرعلیزاده به عنوان استاندار با حضور وی جلسه ای برگزار کنیم، تصریح کرد: هر چند که مشکلات اقتصادی و بی آبی زمان زیادی از وقت استاندار را می گیرد اما مسائل فرهنگی را نباید فراموش کرد و یا در حاشیه قرار داد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان همچنین به همکاری های سپاه صاحب الزمان(عج) اشاره کرد و افزود: انتظار ما از بسیج همکاری شایسته تری در امر به معروف و نهی از منکر است.

 

وی پیرامون تعامل با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: خوشبختانه تعامل خوبی با این اداره کل داشته ایم اما به جهت نوع فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آسیب های زیادی در این زمینه وجود دارد و وقت زیادی از نیروهای ستادی را اشغال می کند.

 

عبداللهی نژاد به برگزاری کنسرت ها بر اساس شیوه نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: متاسفانه حواشی کنسرت ها آسیب زاست و باید تلاش کرد تا با مدیریت قبل از برگزاری کنسرت، آسیب ها را کم کرد.

 

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان با شادی مردم مخالف نیستیم، گفت: در بین هزار نفر شرکت کننده در یک کنسرت که همه به اتفاق خانواده و برای یک سرگرمی سالم حضور پیدا کرده اند، متاسفانه عده ای انگشت شمار اختلال ایجاد می کنند و اصل برنامه را زیر سوال می برند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به تعامل مثبت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری اصفهان و این ستاد در برگزاری جشنواره کودک سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: امسال در برنامه های این جشنواره کمترین آسیب را نسبت به سال های گذشته داشتیم اما محتوای برخی فیلم ها به ویژه در بخش خارجی مشکلاتی داشته است.

 

وی پیرامون برگزاری این جشنواره با هزینه شهرداری اصفهان گفت: یکی از دغدغه های علما این است که چرا این هزینه ها باید از جیب مردم پرداخت شود و پای بخش خصوصی به آن باز نمی شود.

 

عبداللهی نژاد در ادامه پیرامون انتظاراتش از حوزه های علمیه سخن گفت و افزود: وظیفه طلاب فقط درس خواندن و منبر رفتن نیست، اگر در مدرسه علمیه را بستیم حوزه را به سمت سکولار خواهیم برد، بنابراین طلبه باید در جامعه حضور جدی و پررنگ داشته باشد چرا که بیشترین ضربه را از عدم حضور خود آنها می خورند. طلاب در تامین معاش مشکلاتی دارند و از طرفی باید پاسخگوی مردم به خاطر شرایط کشور هم باشند.

 

وی در پایان تاکید کرد: موافق حضور گشت ارشاد هستم اما گشت ارشادی که به سراغ دانه درشت ها و سلبریتی هایی که سگ در بغل می گیرند و حرفهایی می زنند که نظام را زیر سوال می برند.

اضافه کردن دیدگاه جدید