شناسه : 424
شنبه 3 شهريور 1397 ساعت 12:27 2018-8-25 12:27:53
هرگز اجازه نمی دهم که به حریم شخصی من تجاوز کنند
در تریبون آزاد مطرح شد؛

اگر بی حجاب بودم دلم می خواست...

هرگز اجازه نمی دهم که به حریم شخصی من تجاوز کنند

به گزارش خبرگزاری بسیج، برنامه تریبون آزاد با موضوع "اگر بی حجاب بودید، دوست داشتید چگونه ارشاد می شدید" با دیدگاه نقادانه نسبت به پوشش های متفاوت به همت حوزه مقاومت بسیج صدیقه کبری(س)قرچک امروز در بوستان خبرنگار این شهرستان برگزار شد. 
فاطمه اسلامی کارشناس خانواده در این برنامه با تأکید بر اینکه حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی ،دارای آثار اجتماعی است، گفت: جامعه ای که در آن بانوان با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می شوند به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.
وی از حاضرین در این تریبون خواست که با کمی تأمل دیدگاههای خود را نسبت به موضوع برنامه اعلام کنند.
نفر اول پاسخگو در این تریبون گفت: اول اینکه مردم عادی بهم تذکر بدهند نه خواهران گشت ارشاد که شخصیت آدم رو گاهاً به زیر سؤال می برند، دوم اینکه از لبخند، اخم یا نگاه معناداراستفاده کنند، همانطور که می دانیم ائمه ما در مهربانی و خوش اخلاقی اسوه و نمونه هستند پس نوع برخوردشان مسلماً تأثیرگذار هست، در کل احساس کنم کسی که به من تذکر می دهد صرفاً وظیفه شرعی اش را انجام می دهد و ترسی از کسی یا چیزی ندارد.


شخص دیگری اینگونه بیان کرد: به نظر من اگر کسی که می خواهد تذکر بدهد خودش را دوست ما بداند و با رفتار مناسب و به دور از عصبانیت تذکر بدهد تأثیرش حتماً بیشتر خواهد بود وگرنه من دفعه بعد برای تلافی هم که شده در جامعه بدتر ظاهر خواهم شد.
یک دختر محجبه ای در این برنامه ابراز کرد: اگر بی حجاب بودم دلم می خواست یکی با روی خوش و در کمال فروتنی و ادب برایم از خدا حرف بزند و بعد بگوید که خدا چه حجابی رو دوست دارد.
شایان ذکر است نظراتی هم از قبیل اینکه "دوست ندارم کسی ارشادم کنه"، "خودم عقل و شعور دارم"، "هرگز اجازه نمی دهم که به حریم شخصی من تجاوز کنند" و... در این برنامه مطرح شد.
اسلامی در پایان بعد از شنیدن پاسخ ها، مطرح کرد: فردی که می خواهد امر به معروف کند باید خصوصیاتی از قبیل دلسوزی، خوش اخلاقی، خوش بیانی، منصف، صبور و با حوصله داشته باشد، زود عصبانی نشود و تعصب به خرج ندهد و همچنین ظرفیت و تحمل بالایی داشته باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید