شناسه : 390
يكشنبه 14 مرداد 1397 ساعت 19:47 2018-8-5 19:47:59
همدلانه برخلاف خیلی از کتاب‌های موجود، چه در موضوع خانواده و چه در موضوعات دیگر، یک کتاب کاربردی است.
همدلانه برخلاف خیلی از کتاب‌های موجود، چه در موضوع خانواده و چه در موضوعات دیگر، یک کتاب کاربردی است.

به گزارش جنبش حیات، به بهانه چاپ جدیدترین اثر مکتوب این مجموعه، امروز به دیدار مسئول تولید محتوای کتاب "همدلانه" رفتیم تا با او هم صحبت شویم و کمی بیشتر از کتاب "همدلانه" بدانیم.

با عرض سلام و خسته نباشید، لطفاً کمی درباره کتاب جدیدتان صحبت کنید، اینکه چگونه کتابی است و موضوع اصلی آن چیست و اینکه چرا به فکر تولید آن افتادید؟

با سلام و وقت به خیر خدمت مخاطبان گرامی
کتاب همدلانه کتابی با موضوع خانواده است. ما سعی کردیم که با لحنی صمیمی و درون مایه طنز به صورت داستان وار یکسری از مفاهیم کاربردی در حوزه خانواده را در این کتاب به تصویر بکشیم. در واقع چون خانواده مهمترین نهاد اجتماع است و هر اتفاقی که در اجتماع رخ می‌دهد، چه اتفاقات خوب و فضائل انسانی و چه اتفاقات بد و رذیلت‌ها و خباثت‌ها، ریشه همه آن‌ها به فضای خانواده بر می‌گردد اهمیت کار در فضای خانواده روشن می‌شود. همین قضیه باعث شد که ما در این حوزه به تولید یک کتاب متفاوت‌ اقدام کنیم.

2- گفتید کتابی متفاوت! لطفاً بفرمائید که تفاوت و مزیت کتاب همدلانه نسبت به کتاب‌های مشابه موجود در بازار کتاب چیست؟
مهم‌ترین مزیت‌هایی که می‌توانیم برای کتاب همدلانه بشماریم چند مورد است. اول از همه باید بگوییم که لحن کتاب یک لحن خودمانی و صمیمی است. مخاطب از خواندن کتاب خسته نمی‌شود. خیلی از کتاب‌هایی که در موضوع خانواده نوشته شده است، خیلی خشک و برای مخاطب کسل کننده است، اما در همدلانه سعی بر این بوده تا مخاطب از خواندن کتاب خسته نشود. نکته دوم طنز آمیز بودن کتاب است. مخاطب نه تنها از خواندن کتاب خسته نمی‌شود بلکه به خاطر این ویژگی دوم از خواندن آن لذت هم خواهد برد. همچنین داستان‌ها و مثال‌هایی که در هر فصل از کتاب آمده است به جذابیت بیشتر کتاب کمک کرده است و مخاطب را درگیر کتاب می‌کند تا کتاب را به پایان برساند.

 

3-نکاتی که گفتید درست است، اما به نظر می آید که کافی نیست. به نظر شما اصلاً چرا باید کتاب همدلانه را خواند؟ آیا فقط به خاطر لحن صمیمی و طنز، مخاطبان را به خواندن آن توصیه می‌کنید؟
خیر؛ مهم‌ترین دلیلی که می‌توانیم در پاسخ به این سؤال بگوییم کاربردی بودن کتاب همدلانه است. کتاب همدلانه برخلاف خیلی از کتاب‌های موجود، چه در موضوع خانواده و چه در موضوعات دیگر، یک کتاب کاربردی است. متاسفانه مردم ما از تئوری و مسائل تئوری‌ای که در ظاهر قشنگ هستند ولی در کاربرد خیلی نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد، خسته شده‌اند. اما ما در کتاب همدلانه سعی کرده‌ایم که این موضوع را حل کنیم. در پایان هر فصل متناسب با محتوای همان فصل یک دستور العمل کاربردی به نام "اقدامک" آمده است. مخاطب با خواندن و انجام این اقدامک ها می‌تواند محتوای آن فصل را در زندگی خودش پیاده کند و تأثیر آن را ببیند. نکته دوم هم تصاویری است که به همراه هر کدام از این اقدامک ها آمده تا اقدامک را برای مخاطب روشن‌تر کند و جذابیت کتاب را بالاتر ببرد.

4- در مورد مخاطب کتاب صحبت کردیم. مخاطب کتاب همدلانه کیست؟
در واقع در کتاب همدلانه بایسته‌های یک زندگی مشترک همراه با آرامش و یک زندگی بهتر آمده است. به همین خاطر مخاطب این کتاب جوان‌ها هستند، چه دختر و چه پسر. همه جوان‌هایی که صاحب فرزند هستند، جوان‌هایی که ازدواج کرده‌اند و در اول مسیر زندگی مشترکشان قرار دارند و جوان‌هایی که دوران عقدشان را می‌گذرانند. مهم‌ترین مخاطب این کتاب این افراد هستند. در درجه بعدی افرادِ مجردی که سنشان نزدیک سن ازدواج است و قصد ازدواج دارند قرار می‌گیرند.

اضافه کردن دیدگاه جدید