شناسه : 109
يكشنبه 26 دى 1395 ساعت 09:22 2017-1-15 09:22:50
فعالان و گروه های مردمی امر به معروف و نهی از منکر با آیت الله جاودان استاد بزرگ اخلاق تهران دیدار داشتند .  در این دیدار  که در شب شهادت حضرت صدیقه طاهره در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد در ابتدا اقایان تقوی ، حیدری و خاکسار به ارائه گزارش فعالیت های انجام شده پرداختند .
فعالان و گروه های مردمی امر به معروف و نهی از منکر با آیت الله جاودان استاد بزرگ اخلاق تهران دیدار داشتند . در این دیدار که در شب شهادت حضرت صدیقه طاهره در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد در ابتدا اقایان تقوی ، حیدری و خاکسار به ارائه گزارش فعالیت های انجام شده پرداختند .

حضرت ایت الله جاودان در این دیدار با اشاره با ایات قران اظهار داشتند که رسیدن به مقام اخروی نیازمند سعی ای متناسب با اخرت می باشد و هر سعی و تلاشی در این دنیا لزوما به اخرت نمی رسد. ایشان با تاکید بر این نکته که حتی بعضی از تلاش های دنیوی فایده ای برای دنیا هم ندارد سه ویژگی معنا ، نیت و رنج را از مولفه های یک عمل و تلاش دنیوی موثر دانستند .

سپس ایشان در ادامه با توجه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بعنوان دو فریضه بزرگ و اساسی دین اسلام اشاره داشتند که : (( کار امر به معروف از ان کارهایی است که اگر درست انجام دهید ممکن است از نوع اخرت باشد ؛ رنج و زحمتی که امر به معروف دارد از جنس کارهای اخرتی است. )) ایشان با انتقاد از عملکرد بعضی از مسئولان دولتی در حوزه اسیب ها و مشکلات اجتماعی تاکید کردند که حتی اگر با وجود منکرات بسیار زیاد در جامعه امر به معروف تاثیری هم نداشته باشد ، حداقل فایده آن این است که شخص آمر به معروف با توجه به سختی امر به معروف رشد زیادی می کند و چه بسا این سختی و رنج در مراحل حساس اخروی دستگیر و کمک حال وی باشد .

این استاد اخلاق با اشاره به سوالی که اخیرا از ایشان در مورد سیر و سلوک پرسیده شده بود فرمودند : ((در جایی بحث شد که ما راه سیر و سلوک می خواهیم ؛ این راه خوبی است ، این راهی است به سوی آسمان ؛ البته یکباره نمی شود باید عمرش را در راه امر به معروف بگذارد . آن هم نه هر امر به معروفی ، امر به معروف درست . ))

در ادامه دیدار ایشان با اشاره به جمعیت زیاد خواهران حاضر در جمع و با توجه به این نکته که معمولا همت و تلاش خانم ها بیشتر است فرمودند که خواهران حداقل می توانند محله خود را و یا حتی فقط خانه خود را آباد کنند .

در انتهای این دیدار که به پرسش و پاسخ حضار جمع سپری شد ، ایشان در پاسخ به سوالی که گفته شد بعضی ها ما را در این راه دلسرد می کنند و می گویند که چرا در کار دیگران دخالت می کنید فرمودند : ((هیچ عالمی این طور نمی گوید ، در دین این طور نداریم ، دلسرد شدن ندارد ، البته امر به معروف باید صحیح باشد ، ما نباید باعث ترس مردم شویم ، فقط تذکر دادن است ))

در ادامه نیز ایشان در پاسخ به سوال دیگری که در مورد گستردگی مصادیق امر به معروف و بحث حجاب شد اشاره داشتند که طبق فرمایش مقام معظم رهبری امر به معروف مصادیق بسیار بزرگی دارد و امر به معروف مسئولین از بزرگترین مصادیق امر به معروف است و  بحث حجاب و عفاف در مقابل سایر مصادیق اصلا قابل مقایسه نیست اما در جامعه فعلی ما حجاب از مصادیق مهمی است که همه می توانند امر به معروف آن را انجام دهند.

در انتهای این مراسم نیز پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا ذکر توسلی به حضرت زهرا انجام شد .  

گزارش تصویری مراسم به زودی در این همین سایت قرار خواهد گرفت ....

اضافه کردن دیدگاه جدید